УЕФА Лига шампиона: Реми Реал Мадрида и Манчестер ситија, вечерас дуел Милана и Интера :: Semberija INFO ::

Фото - АП

Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер ситија синоћ су на мадридском стадиону Сантиаго Бернабеу одиграли 1:1 у првој утакмици полуфинала УЕФА Лиге шампиона.

Иако је Манчестер сити доминирао у првом полувремену и повремено пријетио домаћем голу, до водства је први стигао "краљевски клуб". Након брзог напада Реала у 36. минути Едуардо Камавинга је упослио Винисиуса Јуниора који феноменалним ударцем с двадесетак метара погађа мрежу "грађана" за 1:0.

У наставку утакмице Реал је имао посјед лопте, али су до гола први стигли гости. У 67. минути Илкај Гундоган је оставио лопту за Кевина де Брујнеа који снажним ударцем с двадесетак метара успијева изједначити на 1:1. До краја најбољу прилику за водство имао је Реал, али је ударац из непосредне близине Карима Бенземе у 78. минути сјајно одбранио Едерсон.

У другом полуфиналном огледу вечерас ће први сусрет одиграти градски ривали Милан и Интер с почетком у 21 сат.

Реванш утакмице играће се 16. и 17. маја, док је финале на програму 10. јуна на Олимпијском стадиону "Ататурк" у Истанбулу.