УЕФА Лига нација: Италија тријумфовала у утакмици за треће мјесто, финале на БХРТ-у :: Semberija INFO ::

Федерико Димарко - Фото - АА

Фудбалска репрезентација Италије освојила је треће мјесто у УЕФА Лиги нација у сезони 2022/2023. године. У финалу овосезонске УЕФА Лиге нација вечерас од 20.45 сати у Роттердаму састају се Хрватска – Шпанија, а утакмицу гледајте на БХТ1 и бхрт.ба. ​​

У утакмици за треће мјесто данас у Еншедеу (Низоземска) Италијани су побиједили Низоземску, резултатом 3:2.

Федерико Димарко, након веома лијепе и брзе акције гостију, у 6. минуту прецизно је шутирао искоса са лијеве стране у контраугао и довео Италијане у водство - 1:0. Популарни ”азури” бољу игру су крунисали, односно предност удвостручили у 20. минуту, када се у стријелце уписао Давиде Фратези - 2:0.

Домаћи су се вратили у меч у 68. минуту када је на 1:2 смањио Стивен Бергвијн. Међутим, одлука је пала четири минута касније. Италијани су истрчали контранапад којег је у нови погодак ”претворио” Федерико Киеза - 3:1.

Низоземци су вратили неизвјесност у 89. минуту. Георгинио Wијналдум је погодио за 2:3, али у 10 минута судијске надокнаде ”орање” нису имале снаге за нови гол и продужетке.