Звезда убједљива против Цибоне :: Semberija INFO ::

Звезда убједљива против Цибоне

Извор: Танјуг / Глас Српске

Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас у Београду екипу Цибоне резултатом 84:56 (21:16, 25:13, 15:14, 23:13) у мечу 10. кола регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Мајк Тоби са 23 поена, док су Лука Митровић и Јаго дос Сантос додали по 11. Код гостију, најбољи је био Домагој Пролета са 13 поена, док су Иван Перасовић и Јаков Мустапић убацили по 10.

"Црвено-бијели" се тренутно налазе на првом мјесту на табели регионалне лиге са девет побједа и једним поразом, док је Цибона 12. са три тријумфа и седам неуспјеха.

Црвена звезда ће у наредном колу гостовати екипи Меге, док ће Цибона играти на свом терену против Сплита.

У првих пет минута вечерашњег меча екипе су се смјењивале у вођству, а онда је Црвена звезда заиграла ангажованије у наставку и прву четвртину добила са 21:16. Домаћи кошаркаши су серијом 7:0 у 13. минуту први пут стигли до двоцифрене предности 28:16. Црвена звезда је највеће вођство имала у 19. минуту када је било 44:24. Прво полувријеме је завршено вођством домаћег тима резултатом 46:29.

Црвена звезда је наставила са добром игром и у трећој четвртини, а у 29. минуту домаћи су водили са 61:39. Предност Црвене звезде је у посљедњој четвртини расла из минута у минут. "Црвено-бијели" су до краја меча задржали високу предност и заслужено су стигли до убједљиве побједе.

Кошаркаши Задра су раније данас у Љубљани побиједили Цедевита Олимпију 79:73. У суботу су одиграни мечеви: Игокеа - Морнар 84:64, Борац - Будућност 67:88 и ФМП - Партизан 61:105, док је Сплит у петак на свом терену победио Крку 78:74.

Сутра ће бити одигран посљедњи меч 10. кола регионалне лиге, а у Подгорици од 18 часова ће играти Студентски центар и Мега.