Звезда срушила Фенер у Истанбулу! :: Semberija INFO ::

Звезда срушила Фенер у Истанбулу!

Извор: Глас Српске

ИСТАНБУЛ - Кошаркаши Црвене звезде побиједили су вечерас Фенербахче у Истанбулу резултатом 85:76 у мечу 18. кола Евролиге.

Звезда послије друге побједе у гостима ове сезоне и против друге побједе над вечерашњим ривалом има скор 7-11, а Фенербахче је на 10-8.

Домаћин је боље отворио меч и почетком друге дионице имао плус 10 (28:18), али је Звезда и без повријеђеног Луке Митровића заиграла много боље и на полувремену имала само минус један (34:35).

Средином треће дионице Фенербахче је имао "плус 11" (51:40), али је поново Звезда ухватила прикључак, па се у посљедњих 10 минута ушло неријешено - 57:57.

Седам ипо минута прије краја Звезда је водила 66:60, а убрзо затим, послије тројке Немање Недовића и 69:61.

Тројком Милоша Теодосића на два ипо минута прије краја Звезда је преломила меч и стекла недостижних плус девет (76:67).

Звезду је предводио расположени Џоел Боломбој са 24 поена, Рокас Гедраитис је дао 19, а Адам Ханга 12.

Теодосић је имао шест поена и осам асистенција, а Никола Топић на дебију у Евролиги по четири поена и асистенције.

У редовима Фенербахчеа истакао се Најџел-Хејс Дејвис са 21 поеном, Скоти Вилбекин је дао 14, а Џонатан Мотли 11. Марко Гудурић је дао три поена, а Јам Мадар осам.

Звезда у наредном колу, већ у четвртак од 20 часова, дочекује Партизан.