ШВЕДСКА ИДЕ НА ЕП, СРБИЈА И ЗВАНИЧНО ДОБИЛА РИВАЛА У ПЛЕЈ-ОФУ ЛИГЕ НАЦИЈА! ТЕЖАК ПОРАЗ БИХ У ЗЕНИЦИ! :: Semberija INFO ::

Швајцарци прошли кроз драму и једном ногом су на ЕП * Шпанци демолирали Малту, као и Данци Гибралтар

Фудбалска репрезентација Шведске пласирала се на Европском првенство 2020. године, јер су у директном дуелу савладали Румунију у гостима резултатом 2:0 (2:0)!

Овај резултат значи и то да ће Србија у плеј-офу Лиге нација дефинитивно играти против Норвешке која коло пре краја у групи Ф има четири бода мање од својих скандинавских суседа.

Наравно, уколико Србија у недељу не дочека изненађење у својој групи - кикс Португалије у Луксембургу и победу против Украјине. Подсетимо, други пар ће чинити Шкотска и Бугарска.

Швеђани су питање победника решили у првом полувремену, када су берг у 18. и Кваизон у 34. тресли мрежу Румуна.

Шпанија је у овој групи заузела прво место, а у петак вече су демолирали Малту на домаћем терену резултатом 7:0.
Мората и Казорла су погађали у првом, а у наставку су прецизни били Торес, Сарабиа, Олмо, Морено и Навас.

Швајцарска је једном ногом на ЕП захваљујући минималном победном над Грузијом код куће - 1:0! Стрелац јединог гола је био резервиста је био Итен у 77. минуту, само шест минута пошто је крочио на терен.

Швајцарска је друга са 14 бодова, али у последњем колу гостују Гибралтару. Данска је поменуту репрезентацију добила са 6:0, али за крај морају на ноге Републици Ирској.

Ирци имају три бода мање од Данске, али им било каква победа доноси пласман на ЕП.

Вреди поменути и то да је Босна и Херцеговина убедљиво поражена код куће од Италије (0:3),а  стрелци за госте су били Аћерби и Инсиње у првом, односно Белоти на почетку другог полувремена.

Италија је одавно решила питање пласмана на ЕП, а из ове групе даље иде и Финска.