Tamara Stanišić je vicešampionka Republike Srpske u dvije kategorije :: Semberija INFO ::

Tamara Stanišić je vicešampionka Republike Srpske u dvije kategorije

U nedjelju je održano Prvenstvu Republike Srpske u atletici za seniore/ke i starije pionire/ke. Takmičenje je održano na Sokocu u organizaciji AK „Glasinac“.

Takmičari Atletskog kluba „Akademac“ iz Bijeljine su u seniorskoj kategoriji ostvarili zapažene rezultate.
U seniorskoj štafeti 4x400m, titulu vicešampiona Republike Srpske osvojile su Tamara Stanišić, Isidora Vulić, Jovana Milošević i Rada Bobić. Pored medalje u štafeti Tamara Stanišić je, iako mlađa juniorka, osvojila srebrnu medalju i vicešampionsku titulu i u disciplini skok u dalj. Isidora Vulić je bila četvrta u disciplini 200m dok je Jovana Milošević zauzela peto mjesto u takmičenju u skoku u dalj.

- Mitar Jovašević, iako mlađi junior, odlično se borio u seniorskoj konkurenciji na 200m i 400m gdje je za stoti dio sekunde ostao bez medalje. Ovim je nastupom pokazao zašto je najbolji sprinter RS u svojoj kategoriji. Odličan nastup su imale i naše blizankinje, Nikolina i Valentina Laketić, u skoku u dalj i na 600m“, stoji u saopštenju za javnost AK „Akademac“.