Igokea nadigrala "zmajčeke" u ABA ligi :: Semberija INFO ::

Igokea nadigrala "zmajčeke" u ABA ligi

Izvor: Glas Srpske

​LAKTAŠI - Košarkaši Igokee upisali su treću pobjedu ove sezone u ABA ligi jer su na svom terenu nadigrali Cedevita Olimpiju rezultatom 83:72 (20:24, 22:16, 21:12, 20:20), u četvrtom kolu regionalnog takmičenja.

Pobjeda dobija na značaju jer trener Vladimir Jovanović nije mogao da računa na plejmejkera Stefana Mudija, ali dužina klupe koju na raspolaganju ima srpski stručnjak uticala je da se odustutvo omalenog Amerikanca uopšte ne primijeti.

Prvi put ove sezone u sastavu se našao oporavljeni Kosta Kondić, ali nije ulazio u igru.

Poslije slabog otvaranja utakmice i sedam izgubljenih lopti u prvoj četvrtini, domaći tim je zaigrao mnogo bolje i na poluvrijeme otišao sa dva poena prednosti (42:40) da bi u trećem periodu slomio otpor rivala i po drugi put bio bolji od ekipe iz Ljubljane koju je dobio na ABA superkupu prije mjesec dana.

Najbolji kod pobjednika bio je Nikola Tanasković sa 15 poena, a po 12 su dodali Dragan Milosavljević, Marko Jeremić i Edin Atić.

Kod gostiju Džastin Kobas je ubacio 15 poena.

Narednu utakmicu Igokea će odigrati iduće nedjelje protiv Borca u Čačku od 17 časova.