ŠK Sveti Georgije nastavlja sa uspjesima :: Semberija INFO ::

ŠK Sveti Georgije nastavlja sa uspjesima

Od 21 do 23.04.2023. godine, u Dvorovima kod Bijeljine je održano 30. Kadetsko i omladinsko prvenstvo Republike Srpske u šahu gdje je učestvovalo rekordnih 239 takmičara iz cijele Republike Srpske.

ŠK Sveti Georgije je nastupio  sa 26 takmičara i osvojili smo 2 zlatne , 3 srebrene I jednu bronzanu medalju. Zlatne medalje I šampionske pehare osvojili su David Peric  u grupi M10 I Mirko Šajin u grupi M16 . Srebrenu medalju su osvojili Nikola Stević -  grupa M10 , Teona Dukič – grupa Ž14 I Vuk Solaković – grupa M14 .

Bronzani je bio Matija Stamenković  u grupi M12. Pored osvajača medalja pravo učešća na prvenstvu BiH izborio je I Darko Jovanović  sa osvojenim 4 mjestom u grupi M14 .

Ponosni smo na nastupe i ponašanje naših učenika , ostvarenim rezultatima smo zadovoljni i opravdali smo svoje mjesto u vrhu kadetskog i omladinskog šaha u Republici Srpskoj.