Nole nakon preokreta u finalu mastersa u Parizu :: Semberija INFO ::

Nole nakon preokreta u finalu mastersa u Parizu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale mastersa u Parizu, pošto je večeras savladao Rusa Andreja Rubljova 5:7, 7:6 (7:3), 7:5.

Novak Đoković će se boriti za sedmi trofej u Parizu i 40. jubilarni na masters turnirima uopšte.

Đoković je do pobjede nad Rubljovom u polufinalu mastersa u Parizu stigao nakon preokreta, tj. seta zaostatka.

Đoković je odmah na startu meča napravio brejk, ali je Rubljov odmah uzvratio i potom još jednim završio set.

U drugom setu Đoković je propuštao brejk lopte, pa je odlučio taj-brejk, gdje je srpski teniser nakon drame bio bolji i izjednačio.

U odlučujećem setu opet nije iskoristio prve dve brejk lopte, ali jeste kad je bilo najpotrebnije u finišu seta, za pobjedu i 5:1 u međusobnom skoru.

Đoković će u finalu, za sedmu titulu, igrati sutra protiv Grigora Dimitrova, koji je prethodno savladao Stefanosa Cicipasa 2:1.

Masters u Parizu igra se za nagradni fod od 5.779.335 evra.