Odjek spektakla na „Marakani“ – 42.000 navijača za ruki i srpski narod :: Semberija INFO ::

Odjek spektakla na „Marakani“ – 42.000 navijača za ruki i srpski narod

Фото - Танјуг
Izvor: Tanjug / Glas Srpske

​Fudbaleri Crvene zvezde i Zenita iz Sankt Peterburga u subotu su odmjerili snage pred više od 42 hiljade navijača na stadionu „Rajko Mitić“.

Rezultat na prijateljskim utakmicama nikada nije u prvom planu, a ovoga puta tek nije bio zbog terorističnog napada u Moskvi koji se desio samo dan ranije prije odigravanja meča.

Srpski narod okupio se na stadionu „Rajko Mitić“ kako bi pozdravio fudbalere dva kluba, ali i kako bi pokazao zajedništvo dva naroda u ovom jako teškom trenutku, prenosi B92..

Organizacija domaćina bila je odlična, gdje sada Zvezda tradicionalno pokazuje visok nivo spremnosti kada su u pitanju utakmice ovakvog značaja.

Prema zvaničnim podacima na stadionu je bilo 42.770 navijača, od čega je oko 400-500 iz Rusije, pristalica Zenita, koji su tokom utakmice bodrili svoj klub, a u nekim trenucima su i zajedno sa „delijama“ učestvovali u navijanju.

Prije početka utakmice Danica Crnogorčević, naša etno pevačica, otpjevala je „Kaćušu“ i „Oj Kosovo, Kosovo“, čime je napravljen sjajan uvod u ono sve što nas čeka.

Zatim su na isti način uzvratili navijači Crvene zvezde koji su na sjevernoj tribini napravili sjajnu koreografiju.

Usledila su zajednička skandiranja „Rusija, Rusija“, „Srbi, Rusi, braća zauvek“, a u drugom poluvremenu orilo se i „Kosovo, Srbija“.

Na startu drugog poluvremena „delije“ su napravile koreografiju u znaku slova „z“ koristiće baklje.

U nastavku utakmice bilo je još zajedničkog navijanja između navijača dva kluba, a zatim je spuštena zavesa na ovaj prijateljski duel.

Jedini gol viđen je u 81. minutu kada je Nikola Knežević savladao golmana Zenita i time doneo pobedu crveno-belima.

Poslije utakmice fudbaleri Zvezde otišli su do tribine navijača Zenita i pozdravili ih apluazom, a aplauz su dobili i igrači Zenita od strane „delija“.