Партизан без Фајнал фора Евролиге, мајсторица припала Реалу :: Semberija INFO ::

Партизан без Фајнал фора Евролиге, мајсторица припала Реалу

Кошаркаши Партизана нису успјели изборити пласман на Фајнал фор Евролиге пошто су вечерас у петом мечу четвртфинала плеј-офа најквалитетнијег европског клупског такмичења изгубили од Реала у Мадриду 98:94.

По четвртинама је било 22:23, 17:32, 28:21, 30:21.

У екипи Партизана Пантер је био најефикаснији са 28 поена, Егзум је постигао 16 поена, Лесор 13, а Папапетру 10.

Муса је био најефикаснији у Реалу са 20 поена, а кључни човејк утакмице био је Серхио Родригез, који је постигао 19 поена. Од тога је 13 постигао у посљедњој четвртини. Хезоња је завршио утакмицу са 13 поена, а Таварес 12.

Изабраници тренера Жељка Обрадовића одлично су ушли у меч и имали чак 18 поена предности у једном тренутку, али су у другом полувремену све прокоцкали и изгубили мајсторицу у Мадриду.

Реал је до проласка стигао серијом 3:2 у побједама иако је мадридски клуб губио 2:0.

Мадриђани ће у полуфиналу играти са љутим ривалом Барселоном, док ће се у другом полуфиналу састати Монако и Олимпијакос.

Београдски тим вечерас је пропустио велику прилику, пошто је почетком другог полувремена имао 59:41, али је серијом грешака и лоших рјешења у нападу дозволио Реалу да преокрене резултат и стигне до побједе.

Завршни турнир Евролиге је на програму од 19. до 21. маја у Каунасу.