Zrinjski osvojio osmi naslov prvaka BiH :: Semberija INFO ::

Zrinjski osvojio osmi naslov prvaka BiH

Fudbaleri Zrinjskog slavili su danas u Posušju rezultatom 2:0 te tako i matematički osigurali titulu prvaka BiH četiri kola prije kraja šampionata.

"Plemići" su se nakon poraza u prošlom kolu od ekipe Sarajeva ponovo vratili na pobjednički kolosijek i savladali Posušake koji vode grčevitu borbu za opstanak.

Do trijumfa su došli i više nego zasluženo. U prvom poluvremenu nije bilo prilika vrijednih pomena.

Igralo se uglavnom na sredini terena, ali u nastavku su Mostarci ipak pokazali zašto su aktuelni prvaci BiH.

Ni ovaj meč nije mogao proći, a da Bilbija ne postigne gol. On je iskoristio veliko poigravanje golmana Landeke kojem je ukrao loptu, te ju poslao u praznu mrežu za vođstvo gostiju.

Malo kasnije sjajni napadač "Plemića" postigao je još jedan gol, ovaj put sa bijele tačke u 73. minuti.