Đoković preko Ečeverija do osmine finala Pariza :: Semberija INFO ::

Đoković preko Ečeverija do osmine finala Pariza

Izvor: Beta (H.S.) /BHRT

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala masters turnira u Parizu pobjedom protiv Argentinca Martina Ečeverija sa 6:3, 6:2.

Đoković je protiv 31. igrača svijeta slavio poslije sat i 24 minuta igre.

U prvom setu su teniseri bili sigurni na svoj servis sve do osmog gema kada je Đoković iskoristio prvu šansu koja mu se ukazala. U tom gemu je realizovao drugu brejk loptu, da bi u narednom iskoristio i prvu set loptu.

Đoković je odmah na startu drugog seta napravio brejk, nakon čega se u narednom gemu pomučio ali je uspio da potvrdi brejk i povede sa 2:0. Najbolji teniser svijeta je drugi set prelomio novim brejkom u petom gemu, da bi devetom iskoristio treću meč loptu.

Naredni protivnik Đokovića u Parizu biće Holanđanin Talon Grikspor, koji je u drugom kolu pobijedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu sa 6:2, 6:2. Đoković i Grikspor su se do sada sastali dva puta i oba puta je slavio teniser iz Srbije.